fbpx

Kurs USG w fizjoterapii i rehabilitacji w Radomiu.
TERMIN: 17-18.02.2024 r.
CENA: 1700 zł 
PROWADZĄCY: mgr Maciej Kusiak
LICZBA GODZIN⏰: 20 godzin
Gdzie: Centrum Szkoleniowe MediKos ul. Ofiar Firleja 7 lok. 4
Uczestnik otrzymuje: 

 • certyfikat ukończenia kursu,
 • materiały szkoleniowe,
 • stolik kawowy przez cały czas trwania kursu,
 • fakturę (na życzenie),
 • dużą dawkę wiedzy.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt: 600447765

Ze względu na specyfikę kursu i komfort pracy podczas kursu, liczba miejsc została bardzo ograniczona.

Program kursu - USG w fizjoterapii i rehabilitacji

Gwarancją rezerwacji miejsca jest uzupełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na strony www.medikos.com.pl w zakładce Kursy => Zgłoszenie na kurs/ warsztaty oraz wpłata zaliczki w wysokości 30% ceny kursu.

Kurs Ultrasonografii w Fizjoterapii i Rehabilitacji umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności pracy z ultrasonografem w celu uzyskania dodatkowych kompetencji z zakresu diagnostyki stosowanej w praktyce terapeutycznej. Szkolenie ma charakter teoretyczno- praktyczny i pozwala poznać zasady działania ultrasonografu, sposób prawidłowego wykonania badania oraz co najważniejsze nabyć umiejętności interpretacji otrzymanych wyników.

Badanie USG w obecnych czasach zyskuje dużą wartość ze względu na dokładność i wielowymiarowość diagnostyki. Dzięki wykorzystaniu ultrasonografii terapeuta jest w stanie dokonać dokładnej oceny funkcjonalnej narządu ruchu pacjenta i ułożyć odpowiedni program rehabilitacji. Niejednokrotnie badanie podmiotowe i przedmiotowe, stanowiące podstawę diagnostyki, wymagają uzupełnienia metodą obrazową. W takich sytuacjach ultrasonograf sprawdza się najlepiej, ponieważ jest bezpieczny, nieinwazyjny, powszechnie dostępny i stosunkowo tani w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku metodami obrazowymi.

O prowadzącym.

mgr Maciej Kusiak

 • Doktorant na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

 • Specjalista w fizjoterapii pourazowej i ortopedycznej w zakresie schorzeń narządu ruchu oraz kręgosłupa.

 • Od kilku lat prowadzi Indywidualną Praktykę Fizjoterapeutyczną gdzie na co dzień wykorzystuje diagnostykę ultrasonograficzną, komputerową diagnostykę stóp wraz z oceną postawy ciała oraz ocenę funkcjonalną pacjenta.

 • Doświadczenie zdobywał współpracując m.in. z Kadrą Narodową kolarzy górskich. Zapewnia stałą opiekę fizjoterapeutyczną zawodnikom klubów piłkarskich i siatkarskich.

 • Uczestnik wielu szkoleń, konferencji i sympozjów z zakresu fizjoterapii, ortopedii i biomechaniki.

 • Naukowo związany z oceną i badaniem pacjentów z bocznym przyparciem rzepki przy wykorzystaniu ultrasonografii, stabilografii i pedobarografii.

 • Prywatnie miłośnik gór i kolarstwa.

 ul. Ofiar Firleja 7 lok. 17 

 26-600 Radom

+48 600447765
kontakt@medikos.com.pl

Newsletter

Zostaw nam swój email, a będziemy Cię informować o nowościach w ofercie.

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.