fbpx

Co to jest masaż Kobido?

W dzisiejszym zabieganym świecie, w którym stres, zmęczenie oraz codzienne napięcia wpływają na kondycję fizyczną i psychiczną, coraz większą uwagę przykładamy do metod relaksacji i regeneracji. Jednym z najbardziej fascynujących odkryć w dziedzinie pielęgnacji i odprężenia jest tajemniczy i wyjątkowy masaż Kobido, którego korzenie sięgają głęboko w historię kultury i tradycji Japonii. Stanowi on nie tylko doskonałe narzędzie w walce z oznakami starzenia się skóry, ale także odwieczny rytuał, który przywraca harmonię ciału i duchowi.

Masaż Kobido to nie tylko zwykła procedura kosmetyczna – to pełna sztuka, która łączy w sobie techniki masażu, akupresury oraz wiedzę o energetycznych punktach twarzy i ciała. W tym artykule zgłębimy tajemnice masażu Kobido, przyjrzymy się jego historycznym korzeniom oraz dowiemy się, jakie korzyści przynosi zarówno ciału, jak i umysłowi. Poznamy również kluczowe techniki wykorzystywane podczas masażu Kobido oraz jakie są przeciwwskazania i kto może skorzystać z tego wyjątkowego doświadczenia. 

Masaż Kobido - co to jest?

Masaż Kobido, zwany również japońskim liftingiem twarzy, to tradycyjna technika masażu pochodząca z Japonii. Jego nazwa, pochodząca z języka japońskiego, oznacza "drogę piękna". To symboliczne określenie doskonale oddaje główny cel tego rytuału – przywrócenie piękna, młodzieńczego blasku i wewnętrznej harmonii poprzez stymulację naturalnych procesów regeneracji organizmu. Wywodzi się ono z dworu cesarskiego i było traktowane jako jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic piękna i młodości.

Na czym polega masaż Kobido?

Masaż Kobido to tradycyjna japońska technika masażu twarzy, która ma na celu poprawę zdrowia skóry, wyglądu i ogólnego samopoczucia. Podstawowym założeniem masażu Kobido jest stymulacja krążenia krwi, limfy oraz energii życiowej (zwanej "ki" w japońskiej tradycji) w obszarze twarzy i szyi. Jest to osiągane poprzez delikatne i precyzyjne ruchy masażu, uciskanie, głaskanie oraz ugniatanie mięśni i tkanek skóry. Masaż Kobido jest wykonywany przez wykwalifikowanych terapeutów, którzy posiadają wiedzę na temat anatomicznej struktury twarzy i technik masażu. Warto pamiętać, że efekty masażu Kobido mogą się różnić w zależności od osoby i reguralności, z jaką jest wykonywany.

Korzyści płynące z masażu Kobido

Masaż Kobido oferuje wiele korzyści dla ciała i umysłu. Oto niektóre z najważniejszych:

Poprawa krążenia krwi i limfy

Podczas masażu Kobido stymulowane są punkty akupresurowe, które pomagają wzbudzić krążenie krwi i limfy. To sprzyja lepszemu odżywianiu komórek skóry, eliminuje toksyny i poprawia zdrowie skóry.

Redukcja napięć i stresu

Delikatne techniki masażu Kobido wyzwalają uczucie głębokiego relaksu, co prowadzi do redukcji napięć i stresu. To nie tylko korzystne dla zdrowia psychicznego, ale także przyczynia się do zmniejszenia napięć mięśniowych w okolicach twarzy.

Wygładzenie zmarszczek i lifting twarzy

Masaż Kobido jest znany ze swojej zdolności do wygładzania zmarszczek i liftingu twarzy. Poprzez aktywację punktów akupresurowych i stymulację mięśni, można uzyskać bardziej jędrną i młodzieńczą skórę.

Wspomaganie zdrowia skóry

Masaż Kobido może pomóc w zwiększeniu produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy elastyczności skóry. Dodatkowo poprawia się również koloryt skóry i jej ogólny wygląd.

Rozluźnienie mięśni szyi i dekoltu

Oprócz korzyści dla twarzy masaż Kobido działa również na mięśnie szyi i dekoltu. Rozluźnienie tych obszarów przyczynia się do złagodzenia napięcia i bólu.

Techniki wykorzystywane w masażu Kobido

Kobido to tradycyjna japońska technika masażu twarzy, która ma na celu poprawę wyglądu skóry, stymulację mięśni twarzy i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Oto niektóre z technik wykorzystywanych w masażu:

 • Delikatne ugniatanie i głaskanie: Podczas masażu Kobido stosuje się techniki delikatnego ugniatania i głaskania, które pomagają w ułatwieniu przepływu krwi i limfy. To sprzyja detoksykacji skóry i dostarcza składników odżywczych do komórek.
 • Walcowanie i unoszenie mięśni: Poprzez delikatne walcowanie i unoszenie mięśni twarzy, masaż Kobido pomaga poprawić jędrność i elastyczność skóry oraz zapobiegać opadaniu mięśni.
 • Uderzanie i stukanie: Technika ta polega na delikatnym uderzaniu i stukaniu po twarzy za pomocą palców i dłoni. To pomaga stymulować krążenie krwi, co może prowadzić do zdrowszego wyglądu skóry.
 • Pobudzanie punktów akupresurowych: Masaż Kobido wykorzystuje również punkty akupresurowe na twarzy. Stymulacja tych punktów może wpływać na energetyczny przepływ w ciele, co przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia.
 • Manipulacje limfatyczne: Techniki te pomagają w usuwaniu toksyn z tkanek poprzez stymulację układu limfatycznego, co może prowadzić do zmniejszenia opuchlizny i poprawy zdrowia skóry.
 • Stymulacja mięśni mimicznych: Kobido skupia się na stymulowaniu mięśni mimicznych twarzy, które wpływają na wyraz twarzy i jej ogólny wygląd. Regularne wykonywanie tych technik może pomóc w zapobieganiu powstawaniu zmarszczek i opadaniu skóry.
 • Stosowanie naturalnych olejków i masek: Często podczas masażu Kobido używa się naturalnych olejków i masek, które mają działanie nawilżające, odżywcze i ochronne dla skóry.

Masaż Kobido jest kompleksową techniką, która łączy w sobie elementy masażu, akupresury i pielęgnacji skóry. Regularne wykonywanie tej techniki może pomóc poprawić ogólny stan skóry, stymulować krążenie krwi i limfy oraz przynieść uczucie relaksu i odprężenia. 

Wskazania i przeciwwskazania do skorzystania z masażu Kobido

Oto krótka charakteryzacja wskazań i przeciwwskazań do skorzystania z masażu Kobido:

Wskazania do masażu Kobido

 • Poprawa kondycji skóry: Masaż Kobido może pomóc w poprawie tekstury skóry, stymulując produkcję kolagenu i elastyny.
 • Redukcja napięcia mięśniowego: Techniki masażu mogą pomóc w rozluźnieniu napiętych mięśni twarzy i szyi.
 • Stymulacja krążenia: Masaż Kobido może pobudzić krążenie krwi i limfy, co może przyczynić się do lepszego odżywiania komórek skóry i usuwania toksyn.
 • Relaksacja i redukcja stresu: Masaż twarzy może przyczynić się do ogólnego relaksu i redukcji stresu.

Przeciwwskazania do masażu Kobido

 • Skóra uszkodzona lub podrażniona: Masaż nie powinien być wykonywany na skórze z otwartymi ranami, trądzikiem ropnym czy silnym zaczerwienieniem.
 • Infekcje skóry: W przypadku infekcji skóry, masaż może pogorszyć stan i rozprzestrzenić bakterie.
 • Choroby skóry: W obecności poważnych chorób skóry, takich jak trudne do kontrolowania choroby autoimmunologiczne, masaż powinien być unikany.
 • Skłonność do siniaków: Osoby, które mają skłonność do łatwego powstawania siniaków, powinny zachować ostrożność podczas masażu.
 • Ciężkie choroby lub schorzenia: W przypadku poważnych problemów zdrowotnych, zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do masażu.

Masaż Kobido - kurs i szkolenia

Jeśli zainteresowałeś się masażem Kobido i chciałbyś nauczyć się tej wyjątkowej techniki, istnieją specjalistyczne kursy dostępne dla początkujących i profesjonalistów. Podczas niego nauczysz się technik masażu Kobido od podstaw, dowiesz się o anatomicznych aspektach twarzy, nauczysz się, jakie olejki i kosmetyki są najlepsze do stosowania, a także poznasz skuteczne sekwencje masażu. Dodatkowo oferujemy kurs masażu Kobido, który jest rozszerzony o taping estetyczny.

Zakończenie

Masaż Kobido to nie tylko zabieg piękna, ale również droga do głębokiego relaksu i harmonii. Jego korzystne właściwości dla zdrowia i urody przyciągają coraz więcej osób na całym świecie. Jeśli pragniesz zanurzyć się w tajemniczym świecie japońskiej sztuki masażu, warto rozważyć uczestnictwo w kursie z masażu Kobido. Odkryj jego potencjał, aby poprawić jakość życia i wprowadzić harmonię do ciała i umysłu.  ul. Ofiar Firleja 7 lok. 17 

 26-600 Radom

+48 600447765
kontakt@medikos.com.pl

Newsletter

Zostaw nam swój email, a będziemy Cię informować o nowościach w ofercie.

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.